W PEŁNYM ZAKRESIE

Ją właśnie nazywamy sty­lem. Nie przesądzając sprawy na planie bar­dziej generalnym (np. w stosunku do rozmai­tych dawnych epok), stwierdzić trzeba, że w społeczeństwie współczesnym — co więcej, w żadnej z grup, jakie można w nim wyróżnić — taka jedność stylistyczna w pełnym zakresie pojęcia „stylu życia” nie daje się wykryć, tzn. nie została wykazana w sposób, który zdobyłby sobie powszechne uznanie badaczy podejmują­cych takie zadanie. (Ściślej mówiąc, nie próbo­wano wykazać tego w pełnym zakresie, byli jednak badacze, którzy ponad przekonującą miarę usiłowali możliwie wiele, możliwie istot-

nych elementów objąć jakąś zasadą organizują­cą, zdradzając tym aprioryczne uprzywilejo­wanie idei stylistycznej jedności.

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Witaj u mnie ! Nazywam się Piotr Kawalec i jestem studentem. Podczas studiów często musiałem przeglądać wiele stron w poszukiwaniu potrzebnych mi informacji o księgowości i finansach dlatego postanowiłem sam stworzyć bloga, aby Wam było łatwo znaleźć niezbędne informacje w jednym miejscu. Jeśli podoba Ci się moja strona to zostaw coś po sobie i napisz komentarz albo polub post!
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.