OSŁABIENIE STYLU

Osłabienie stylu zbiorowego może być cechą grupy. Musimy to brać pod rozwagę jako możliwość istotną. Grupę znamionować będzie w skrajnym przypadku wielostylowość silnie zindywidualizowana.

Wydaje się jednak niewykluczone, że z in­nych jeszcze względów nonkonformiści muszą być uwzględniani w charakterystyce stylu ży­cia grupy. Występowanie nonkonformistów działa — być może — na rzecz identyfikacyj­nej funkcji konformizmu w zakresie stylu ży­cia. Działa ono podobnie jak istnienie obok wzorów danego środowiska wzorów środowiska odmiennego, z tym wszakże, iż pomiędzy kon­formistami i nonkonformistami tego samego kręgu dochodzi do pewnego rodzaju polemiki wzmacniającej moment określania się poprzez spełnianie wzorów. (Przykładem byłaby opozy­cja mieszczaństwa i cyganerii. Tutaj jednak rodzi się problem wtórnego konformizmu tych, którzy oddzielili się jako nonkonformiści.)

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Witaj u mnie ! Nazywam się Piotr Kawalec i jestem studentem. Podczas studiów często musiałem przeglądać wiele stron w poszukiwaniu potrzebnych mi informacji o księgowości i finansach dlatego postanowiłem sam stworzyć bloga, aby Wam było łatwo znaleźć niezbędne informacje w jednym miejscu. Jeśli podoba Ci się moja strona to zostaw coś po sobie i napisz komentarz albo polub post!
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.