Co można robić po filozofii?

W przeciągu ostatnich kilku lat zmieniło się patrzenie ludzi na edukacje, coraz więcej młodych decyduje się aby pójść na studia i uzyskać dyplom magistra. Bardzo popularnym kierunkiem obecnie jest filozofia, pewnie za sprawą tego, że nie każdy ma talent do przedmiotów ścisłych takich jak chemia, matematyka czy fizyka. Wielu młodych ludzi nie do końca jest pewnych co w życiu chcą robić, a zależy im na wykształceniu wyższym, wtedy to wybór często pada właśnie na tą humanistyczna naukę jaką jest filozofia. My patrzący z boku na te wybory nie rzadko zadajemy sobie pytanie co można robić po filozofii?

Otoż wcale nie jest tak trudno jak mogłoby się wydawać odnaleźć się na rynku pracy. Wielu badaczy, analizujących rynek pracy podkreśla, że coraz mniej ważny dla pracodawców jest kierunek studiów jaki ukończyła dana osoba, ale jej zaangażowanie, odporność na stres, wszechstronna wiedza i umiejętność odnalezienia się na samodzielnym stanowisku pracy.Odnotowano przypadki, że po takich kierunkach jak psychologia, pedagogika czy filozofia absolwenci znajdowali dobrze płatną pracę, a dzięki zdobytej wszechstronnej wiedzy humanistycznej doskonale odnajdują się w takich zawodach jak dziennikarz, publicysta, krytyk czy specjalista od public relations.

Istnieje coraz większa grupa osób które dokonują tego wyboru kierunku studiów w pełni świadomie, decydując się na te dziedzinie z pasji i ciekawości, albo też dlatego, że nie mają marzenia aby zostać „korposzczurami” pracującymi od 8-16 z komputerem i telefonem przy boku.

Co więc dokładnie można robić po filozofii?

Po ukończeniu studiów i obronieniu tytułu magistra, możliwa jest dalsza kariera naukowa na uczelni, można spróbować swoich sił jako wykładowca filozofii lub innych przedmiotów humanistycznych, często umiejętność analizowania i myślenia w sposób humanistyczny jest przydatna w zawodzie dziennikarza, redaktora, felietonisty czy organizatora imprez. Aktualnie specjaliści od doradztwa zawodowego uważają ten kierunek za mający silny potencjał rozwojowy i pozwalający na posiadanie szerokiego spektrum zawodowego.

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Witaj u mnie ! Nazywam się Piotr Kawalec i jestem studentem. Podczas studiów często musiałem przeglądać wiele stron w poszukiwaniu potrzebnych mi informacji o księgowości i finansach dlatego postanowiłem sam stworzyć bloga, aby Wam było łatwo znaleźć niezbędne informacje w jednym miejscu. Jeśli podoba Ci się moja strona to zostaw coś po sobie i napisz komentarz albo polub post!
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.